Jak pokonać strach przed dentystą?


Silny strach sprawia, że dalej omijasz gabinety dentystyczne szerokim łukiem? Twój dentysta ma szansę zobaczyć cię u siebie dopiero wtedy, gdy ząb zaczyna cię tak bardzo boleć, iż nawet najsilniejsze tabletki przeciwbólowe nie dają sobie z nim rady? W takim razie pora zawalczyć z zakorzenioną fobią. Jak najbardziej możesz to zrobić i uzyskać świetne efekty.

Strach najczęściej pojawia się przed tym, co jest nam nieznane. Stomatolog Bemowo. Nie bój się zatem rozmawiać ze swoim dentystą. Stomatolog ma nie tylko wyleczyć twoje zęby, ale też zapewnić ci przyjemną atmosferę, która pomoże w minimalizacji twojego strachu. Jeżeli nie jesteś pewien, na czym będzie polegać konkretny zabieg i czy okaże się on bolesny, po prostu o to spytaj i od razu rozwiej targające tobą wątpliwości. Dentyści zawsze chętnie rozmawiają z pacjentami. Czasem nawet niepytani tłumaczą przebieg zabiegu. Poprzez zwiększenie wiedzy na temat przewidywanej wizyty na pewno przynajmniej minimalnie obniżysz swój strach.

Jeżeli jednak leczenie zębów jest dla ciebie naprawdę czymś traumatycznym, nie bój się opowiedzieć o swojej fobii już po wejściu do gabinetu. Od razu poczujesz się wtedy lepiej. Dentysta dowie się o twojej fobii, tak więc później będzie się z tobą obchodzić w sposób bardziej delikatny.

Polecane: Dentysta i chirurgia stomatologiczna Poznań.