Jak urządzić łazienkę, aby była w pełni funkcjonalna?


Wielu Polaków odwleka remont swojej łazienki z obawy przed wysokimi kosztami materiałów oraz trudnościami, które wiążą się z wyłączeniem tego pomieszczenia z użytkowania na kilka dni. Warto jednak podjąć się tego wyzwania, aby uczynić swoją łazienkę ładniejszą i bardziej funkcjonalną. Korzystając z pomocy profesjonalistów, wykończenie łazienki Poznań może odmienić codziennie funkcjonowanie wielu rodzin.
Przygotowując projekt, należy pomyśleć o praktycznym i wygodnym rozmieszczeniu mebli oraz armatury. Warto zapoznać się z sugestiami projektantów wnętrz dotyczącymi minimalnych odległości przed poszczególnymi elementami łazienki, np. przestrzeń przed toaletą powinna wynosić min. 80 cm, a przed umywalką o szerokości większej niż 40 cm nawet 100 cm. Aby móc wziąć wygodnie prysznic, warto wybrać nieco większy niż standardowych rozmiarów brodzik. Minimalna jego szerokość wynosi 80 cm, ale warte uwagi są również modele o wymiarach sięgających 90 lub 100 cm. Wybierając umywalkę, należy zastanowić się w jaki sposób będą korzystać z niej domownicy. Osoby, które używają jej do mycia włosów i prania powinny wybrać większe modele, np. o wymiarach 60 lub 80 cm. W dobrze rozplanowanej łazience powinno znaleźć się również miejsce do przechowywania. W tym celu warto wykorzystać przestrzeń pod umywalką oraz nad toaletą. W tych miejscach powstać mogą wygodne szafki, w których przechowywać będzie można kosmetyki oraz ręczniki. Miejsce to docenią szczególnie właściciele małych łazienek. Jeśli metraż pomieszczenia jest niewielki, warto rozważyć także przeniesienie pralki do kuchni lub do przedpokoju. Doświadczony stolarz z łatwością przygotuje zabudowę, która ukryje ten mało estetyczny sprzęt. Wybór wielkoformatowych płytek sprawi zaś, że nawet najmniejsza łazienka będzie wyglądała elegancko, a przy tym będzie sprawiała wrażenie większej.
Wykończenie łazienki Poznań to gwarancja profesjonalizmu, dzięki któremu remont będzie szybki oraz bezproblemowy, a odnowiona łazienka z pewnością będzie cieszyć domowników, nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim z powodu swojej funkcjonalności.