Kurtyny przemysłowe PCV


Kurtyna przemysłowa jest rozwiązaniem, które umożliwia odseparowanie od siebie dwóch przestrzeni, tworząc szczelną, ale też łatwą do pokonania barierę. Dzięki temu doskonale sprawdza się tam, gdzie intensywność ruchu jest duża. Kurtyny Paskowe z PCV – tylko na Izolacyjnie.pl.

Kurtyny te tworzy najczęściej folia PCV w formie pasów, co stanowi wyjątkowo wygodną, łatwą do utrzymania w czystości oraz ekonomiczną opcję dla każdego przedsiębiorstwa – również dzięki znaczącemu obniżeniu strat energii.

Jest to możliwe dzięki ograniczaniu mieszania się zimnego i ciepłego powietrza wywołanego poruszaniem się ludzi lub urządzeń takich jak wózki widłowe czy paletowe.
Stanowi to duży problem szczególnie tam, gdzie ważne jest utrzymanie stałej temperatury – w chłodniach, magazynach lub innych pomieszczeniach klimatyzowanych. Urządzenia odpowiadające za utrzymanie temperatury muszą pracować intensywniej, co powoduje zwiększenie rachunków za energię.

Kurtyna paskowa wykonana z PCV charakteryzuje się także dużą trwałością i odpornością na zrywanie, rozciąganie oraz zginanie; dlatego są idealnym rozwiązaniem dla miejsc, w których ruch jest szczególnie intensywny.

Dodatkowo badania potwierdzają, że PCV jest materiałem bezpiecznym dla zdrowia, odpowiednim do użytkowania w branży spożywczej. Jednak wybierając kurtynę do użytku w miejscach, w których może nastąpić ich kontakt z żywnością, konieczne jest upewnienie się, że posiadają niezbędne certyfikaty, takie jak atest PZH oraz Certyfikat Higieniczny.

Polecane: naprawa dachu z papy.